by

Naturalny magnez – w posiłkach czy w aptece?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że magnez to pierwiastek, który ma duże znaczenie przy funkcjonowaniu naszego organizmu, dlatego powinniśmy dbać o to, by w naszym organizmie znajdowało się go w odpowiedniej ilości. Niedobory magnezu mogą powodować wiele problemów, dlatego lepiej do nich nie doprowadzać.

Najbardziej popularne objawy, które będą sugerować, że mamy do czynienia z niedoborami magnezu będą bez wątpienia takie sytuacje, w których czuć będziemy nagłe skurcze, pojawiać się będzie drżenie łydki i trzęsące się powieki. Warto również uważać na sytuacje w których będziemy czuli się zmęczeni i sen w normalnym wymiarze nie będzie nam pozwalał na odzyskanie sił. Są to sugestie, które mogą nam pokazywać, że mamy w organizmie zbyt małe ilości magnezu.

Jeśli rzeczywiście zmagamy się z niedoborami magnezu powinniśmy jak najszybciej poszukać rozwiązania takiej sytuacji. Możliwości jest wiele, szukając rozwiązania takiego problemu bez wątpienia natrafimy na pojęcie naturalny magnez. Czym tak naprawdę jest ten naturalny magnez? Z jednej strony mamy apteki i producentów leków, którzy prześcigają się w przygotowywaniu nowych specyfików, które są coraz to bardziej zachwalane między innymi pod kątem naturalności. W przypadku sprzedawanych preparatów z magnezem również bardzo często słyszymy, że ten produkt to jedyny naturalny na rynku magnez. Dopiero praktyka pokazuje nam, że kupowanie  w aptece kapsułki będą się przyjmować tylko w 30 procentach. Samemu więc możemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy magnez, który przyjmowany jest w tak małym procencie rzeczywiście jest naturalny.

Trzeba postawić sprawię jasno: naturalny magnez to taki, który znajduje się w posiłkach i ma swoje naturalne pochodzenie. Mimo,  że również w tym przypadku nie ma mowy o wchłanialności na poziomie 100%, jednak magnez, który znajduje się w konkretnych produktach spożywczych jest spożywczy a nie jest efektem działań chemików i farmaceutów. Jeśli wiec interesuje nas jak najbardziej naturalny magnez powinniśmy sięgać po produkty spożywcze, w których magnez występuje w dużej ilości. To właśnie one powinny stać się szansą na poprawę pracy naszego organizmu oraz dostarczenie odpowiedniej ilości magnezu. Naszym zadaniem jest jedynie znalezienie takich produktów, które smakowo będą nam odpowiadać i dostarczą do naszego organizmu takie ilości magnezu, które będą w stanie się swobodnie przyswajać a jednocześnie będą to ilości na takim poziomie, że zostaną wyrównane wszystkie niedobory powodujące przykre dolegliwości.