by

Olej kokosowy – dlaczego warto po niego sięgać?

Olej kokosowy słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Wspomaga spalanie kalorii, zapobiega chorobie Alzheimera, pomaga w walce z epilepsją czy odżywia zniszczone włosy. To tylko niektóre z działań tego niezwykłego płynu. Co jeszcze sprawia, że jest tak ważny dla ludzkiego organizmu?

Zmniejsza łaknienie
Osoby mające problem z nadwagą powinny sięgać po olej kokosowy. Nie tylko przyspiesza spalanie kalorii o 5% dziennie, ale również zmniejsza łaknienie. Warto przyjmować go regularnie, ponieważ sposób metabolizowania zawartych w nim kwasów tłuszczowych hamuje głód.

Pomaga w chorobie Alzheimera
Olej kokosowy polecany jest osobom zmagającym się z chorobą Alzheimera. Dzięki kwasom tłuszczowym zaopatruje komórki mózgu w większą ilość energii, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie tego narządu.

Naprawia włosy
Wiele osób wciera olej kokosowy we włosy. Ma on bowiem działanie nawilżające i pomaga w odbudowie zniszczonych pasm. Szczególnie warto stosować go gdy włosy są suche, łamliwe lub osłabione farbowaniem.

Odchudzanie

Stwierdzono że stosowanie oleju kokosowego może zmniejszyć ilość centymetrów w obwodzie brzucha. Jednak jeżeli na prawdę chcesz schudnąć polecamy najlepszą tabletkę na rynku bez recepty na odchudzanie – Triapidix300 – http://www.tabletkowo.pl/odchudzanie/triapidix300-szybkie-efekty-wieksza-satysfakcja/

Zobacz nasz ranking tabletki wspomagające odchudzanie.