Luty 2016

by

Żadnych objawów chorobowych nie należy lekceważyć, więc jeśli czujesz, że z Twoim pęcherzem dzieje się coś niedobrego, to powinieneś jak najszybciej reagować. Szczególnie problemy z zapaleniem pęcherza dotykają panie. Zdecydowanie daje się im we znaki i utrudnia życie, warto więc poznać objawy, które powodują ból pęcherza moczowego i usunąć przyczynę ich powstawania.

Przeważnie ból pęcherza jest spowodowany zapaleniem dolnych dróg moczowych, który powodują bakterie. Tak naprawdę infekcję są w stanie wywołać zarówno drobnoustroje, które zasiedliły się w naszych miejscach intymnych, jak i takie które przyszły z zewnątrz.

Jakie są pierwsze objawy?
Nie da się nie zauważyć, że dzieje się coś niedobrego, ponieważ zapalenie dróg moczowych może dawać naprawdę silne i odczuwalne objawy. Przede wszystkim jest to utrudniający codzienne czynności ból w dolnej części brzucha. Zwiększa się także parcie na wizyty w toalecie, pomimo tego, że ilość moczu jest bardzo mała, wręcz znikoma. W dużej liczbie przypadków następuje również zwiększenie temperatury w granicach 38 stopni Celsjusza.

Jeśli tylko zauważysz u siebie podobne symptomy, to w żadnym wypadku nie ignoruj takich sygnałów. Z czasem infekcja może swoim zasięgiem objąć również nerki, co w skrajnych przypadkach prowadzi do ich trwałego uszkodzenia.

Samodzielne próby leczenia
Od momentu zauważenia pierwszych objawów można spróbować samodzielnego leczenia. Jednakże jeśli po 1-2 dniach nie odczujesz żadnej wyraźnej poprawy, to koniecznie będziesz musiała zwrócić się do lekarza, który zaleci kolejne badania. Zazwyczaj wykonuje się ogólne badanie moczu oraz posiew z antybiogramem. W ten sposób można dokładnie zidentyfikować bakterie i zastosować dobry lek. Przeważnie jednak lekarz przepisze Ci antybiotyk jeszcze zanim dostanie do ręki badania. Zazwyczaj jest tak, że nieskomplikowane infekcje można wyleczyć lekarstwem z tzw. Grupy chinolonów. Już jego zastosowanie może przynieść dobre efekty i zażegnać problem. Ewentualnie po otrzymaniu wyników badań leczenie będzie zmieniane, aczkolwiek to już zależy w dużej mierze od tego, co tam wyjdzie.

Nawroty choroby
Musisz wiedzieć, że infekcje dróg moczowych bardzo często powracają. Czasami jest tak, że partnerzy płciowi zarażają się nawzajem nie wiedząc o tym. Przeważnie leczenie podejmuje kobieta, ponieważ to właśnie u niej będzie łatwiej dochodziło do zarażenia. Dopóki jednak przyczyna nie zostanie znaleziona, to niestety kolejne kuracje będą dawały bardzo mierne efekty, nawet pomimo powtarzania.

by

Wymagania odnośnie zapotrzebowania na poszczególne witaminy są różne w zależności od płci. Nic w tym dziwnego, gdyż znacznie różnimy się budową i potrzebujemy zupełnie innych składników odżywczych oraz witamin.

Dieta, dieta, dieta…
Oczywiście głównym źródłem witamin dla mężczyzn będą podobnie jak w przypadku pań, warzywa i owoce, niemniej jednak w przypadku facetów sprawa nie wygląda tak prosto. Dzieje się tak, dlatego, że przeciętnego mężczyznę trudno będzie przestawić z jedzenia tłustych żeberek na rzecz zdrowych zup czy sałatek oraz mięsa niesmażonego na tłuszczu.

Warto jednak zawsze mieć na uwadze, że, pomimo, iż teraz jesteś zdrowym facetem, to jednak kiedyś te braki witamin wyjdą i będziesz żałował, że wcześniej nie zadbałeś o siebie. Szczególnie dla łysiejących panów będzie ważne, aby coś z tym zrobić. Tutaj dobrym sposobem jest przyjmowanie witaminy A, wystarczy tylko 1mg dziennie. Oczywiście może to przynieść skutek wtedy, kiedy łysienie nie jest uwarunkowane genetycznie, na pewno jednak cały proces jest dzięki temu mocno spowolniony.

Dobrym źródłem witaminy A będzie przede wszystkim nabiał, ryby oraz warzywa w różnej postaci. Uważać należy jednak na przedawkowanie tej witaminy, gdyż jest to bardzo niekorzystne dla zdrowia.

Nie zawsze jednak niedobory witamin załatwi za nas dobra dieta. Czasami warto się również wspomóc preparatami witaminowymi, które nabędziesz w aptece. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że, pomimo, iż tego typu preparaty są dostępne bez recepty, to możesz stosować je max 2 razy w roku. Czytaj również ulotkę dołączoną do opakowania i stosuj się do zaleceń w niej zawartych, gdyż wtedy uzupełnienie braków będzie przebiegało w bezpieczny sposób.

Warto także korzystać z preparatów zawierających wapń, dzięki którym wzmocnisz swoje kości i stawy. To ważne, aby w przyszłości poruszać się sprawnie i bez problemów.

Lepsza potencja dzięki witaminom
Koniecznie musisz pamiętać, że jeśli nie masz braków najważniejszych witamin, to z czasem mogą pojawić się problemy z potencją. Chyba nie chcesz, żeby to przeszkadzało Ci w Twoim pożyciu seksualnym. Zawsze, więc regularnie się badaj i obserwuj, na co dzień organizm, ponieważ wtedy będziesz w stanie wyłapać zachodzące zmiany. Tym bardziej, że aby zwiększyć potencję nie trzeba często stosować żadnych dodatkowych preparatów, wystarczy tylko racjonalne jedzenie i wybieranie produktów, które dostarczą Twojemu ciału tego, czego aktualnie potrzebuje.
Jak widzisz, nie potrzeba zbyt dużych nakładów, aby być zdrowym i cieszyć się sprawnym ciałem, wystarczy tylko chcieć.