Maj 2016

by

Sok z owoców noni to obecnie jeden z najpopularniejszych suplementów diety. Dostępny jest zarówno w sklepach zielarskich, jak i supermarketach czy lepiej zaopatrzonych sklepikach osiedlowych. Czy faktycznie warto po niego sięgnąć? Na jakie schorzenia może pomóc?

Sok noni produkowany jest z owoców morwy indyjskiej, która nazywana jest często aspiryną przyszłości. Już rdzenne ludy zamieszkujące rejon Polinezji i innych wysp Pacyfiku doceniły lecznicze właściwości tego owocu. Współcześnie wiele osób wskazuje na jego właściwości wspomagające profilaktykę przeciwnowotworową. Co bardzo ciekawe badania wykazują, że sok z owoców noni ma właściwości pozwalające na hamowanie utleniania się cholesterolu LDL, czyli tego, który jest niekorzystny dla naszego organizmu. A co za tym idzie, wspomaga profilaktykę przeciwmiażdżycową.

Sok noni wspiera również działanie układu pokarmowego – wspomaga trawienie, ale także działa korzystnie na florę jelitową. Polecany jest także na wiele schorzeń układu trawiennego. Sok wykazuje także działanie przeciwbakteryjne, co również wpływa na poprawę stanu zdrowia.

Źródło wiadomości: lubienoni.pl