Czerwiec 2016

by

Intensywny okres rozwoju, w którym znajdują się dzieci, warunkuje ich całe dorosłe życie. To dlatego tak ważne jest, by nasze maluchy miały dobrą dietę i odpowiednią dozę ruchu. Bez właściwego odżywiania nie jest możliwe uzyskanie stosownej ilości mikroelementów, które mają wpływ na zdrowie dzieci. Czy sama zbilansowana dieta wystarczy, by utrzymać dobrą kondycję i prędkość rozwoju?

Jedzenie w hipermarketach lub popularnych dyskontach jest tanie i łatwo dostępne. Niestety nie możemy mieć pewności, czy jakość konkretnych produktów jest wystarczająca. Rolnicy sprzedający do hipermarketów produkty nie stronią od dużej ilości chemii na swoich uprawach (np. korzystają z pestycydów). Jajka i nabiał dostępny w sklepach jest produkowany z dużą ilością hormonów. Zaradzić takiej sytuacji jest trudno, musimy skupić się na alternatywnych sposobach utrzymywania ciała w dobrej kondycji.

Dzieci mają także tendencję do bycia niejadkami. Są bardzo wymagające, jeśli chodzi o smak posiłków. Wiele potraw im nie smakuje. To dlatego właśnie maluchy zostawiają na talerzu niedojedzone warzywa i owoce. Nawet jeśli domownicy odżywiają się zdrowo i zwracają uwagę na jakość swoich potraw może okazać się, że maluch wychowywany w takim domu jest niedożywiony. Bardzo wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji dziecka – o czym często rodzice zapominają.

Rozwiązaniem tych irytujących problemów może być odpowiednia suplementacja. Właściwie dobrane preparaty pozwalają na uzupełnienie wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Co ważne, nie trzeba obawiać się suplementów. Preparaty przeznaczone dla dzieci są bardzo delikatne – farmaceuci zwracają ogromną uwagę na to, by były całkowicie bezpieczne. Godnym polecenia środkiem jest np. Pinky firmy Akuna. Dzięki niemu możliwe jest uzupełnienie wszystkich najważniejszych minerałów witamin i substancji bioaktywnych. Ponadto Pinky Akuna niweluje negatywny wpływ niewłaściwej diety. Wspomaga procesy oczyszczania się organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii.

by

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że magnez to pierwiastek, który ma duże znaczenie przy funkcjonowaniu naszego organizmu, dlatego powinniśmy dbać o to, by w naszym organizmie znajdowało się go w odpowiedniej ilości. Niedobory magnezu mogą powodować wiele problemów, dlatego lepiej do nich nie doprowadzać.

Najbardziej popularne objawy, które będą sugerować, że mamy do czynienia z niedoborami magnezu będą bez wątpienia takie sytuacje, w których czuć będziemy nagłe skurcze, pojawiać się będzie drżenie łydki i trzęsące się powieki. Warto również uważać na sytuacje w których będziemy czuli się zmęczeni i sen w normalnym wymiarze nie będzie nam pozwalał na odzyskanie sił. Są to sugestie, które mogą nam pokazywać, że mamy w organizmie zbyt małe ilości magnezu.

Jeśli rzeczywiście zmagamy się z niedoborami magnezu powinniśmy jak najszybciej poszukać rozwiązania takiej sytuacji. Możliwości jest wiele, szukając rozwiązania takiego problemu bez wątpienia natrafimy na pojęcie naturalny magnez. Czym tak naprawdę jest ten naturalny magnez? Z jednej strony mamy apteki i producentów leków, którzy prześcigają się w przygotowywaniu nowych specyfików, które są coraz to bardziej zachwalane między innymi pod kątem naturalności. W przypadku sprzedawanych preparatów z magnezem również bardzo często słyszymy, że ten produkt to jedyny naturalny na rynku magnez. Dopiero praktyka pokazuje nam, że kupowanie  w aptece kapsułki będą się przyjmować tylko w 30 procentach. Samemu więc możemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy magnez, który przyjmowany jest w tak małym procencie rzeczywiście jest naturalny.

Trzeba postawić sprawię jasno: naturalny magnez to taki, który znajduje się w posiłkach i ma swoje naturalne pochodzenie. Mimo,  że również w tym przypadku nie ma mowy o wchłanialności na poziomie 100%, jednak magnez, który znajduje się w konkretnych produktach spożywczych jest spożywczy a nie jest efektem działań chemików i farmaceutów. Jeśli wiec interesuje nas jak najbardziej naturalny magnez powinniśmy sięgać po produkty spożywcze, w których magnez występuje w dużej ilości. To właśnie one powinny stać się szansą na poprawę pracy naszego organizmu oraz dostarczenie odpowiedniej ilości magnezu. Naszym zadaniem jest jedynie znalezienie takich produktów, które smakowo będą nam odpowiadać i dostarczą do naszego organizmu takie ilości magnezu, które będą w stanie się swobodnie przyswajać a jednocześnie będą to ilości na takim poziomie, że zostaną wyrównane wszystkie niedobory powodujące przykre dolegliwości.