Wrzesień 2016

by

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest kupić w zwyczajnym sklepie, czy supermarkecie sok, który nie zawiera konserwantów. Na półkach sklepowych królują różnego rodzaju nektary i napoje z ogromnymi zawartościami cukru. Są one bardzo niezdrowe, ponieważ zawierają znaczne ilości substancji konserwujących. Jakiś czas temu zainteresowałem się tematem zdrowych i ekologicznych soków z owoców o zdrowotnych właściwościach. Przeglądając internet natknąłem się na stronę SuplementyBio.pl. W ofercie tego sklepu internetowego znajdziemy mnóstwo produktów różnego rodzaju. Wszystkie te produkty posiadają jednak wspólną cechę – są ekologiczne i zdrowe.

Sok z noni

Moją uwagę jako pierwszy przykuł litrowy sok z noni (morwa indyjska). Roślina ta jest powszechnie używana do celów leczniczych w takich krajach jak Indie, Filipiny, Malediwy, Madagaskar, Zanzibar. Każda część rośliny posiada właściwości lecznicze, ale najbardziej cenione są jej owoce. Badania w ostatnich latach pokazały, że sok z wyciśniętych owoców morwy indyjskiej wykazuje działanie przeciwnowotworowe i jest silnym antyoksydantem. Według niektórych sok z noni powinien stanowić uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia różnego rodzaju nowotworów. W ofercie sklepy znajdziemy sok z dojrzałych owoców noni o pojemności 1000 ml. Oczywiście owoce pochodzą z upraw ekologicznych, znajdujących się w Polinezji Francuskiej. Jest w 100% naturalny.

Sok z granatu

Kolejnym produktem, który mnie zainteresował jest sok z granatu. Owoc ten doceniali lekarze już w starożytności. Stosowali sok z granatu jako afrodyzjak, leczyli nim problemy trawienne i przykre dolegliwości podczas menopauzy. Średniowieczni Chińczycy przekonali byli, że zażywając świeży sok z granatu zapewniają sobie długowieczność. Sam sok z granatu nazywali nektarem długowieczności. Badania w dzisiejszych czasach potwierdziły tylko przypuszczenia naszych przodków. Okazało się bowiem, że granat zawiera w sobie bardzo duże ilości polifenoli, które należą do jednych z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Są one bowiem bardzo łatwo przyswajalne. W granacie znajduje się ich kilka razy więcej niż w pomarańczach czy winie czerwonym. W ofercie sklepu, o którym wspominałem wyżej, znajdziemy sok z owoców granatu o pojemności 1000 ml. Owoce pochodzą z upraw ekologicznych znajdujących się na terenie Azerbejdżanu. Jest w 100% naturalnym produktem. Nie zawiera konserwantów, barwników, czy sztucznych aromatów. Sok z granatu stosować możemy w następujących dolegliwościach: choroba wieńcowa, kłopoty z przerostem prostaty, kłopoty z erekcją, problemy trawienne, czy rak piersi. Sok z owoców granatu jest doskonałym źródłem witamin i minerałów takich jak: witaminy A, B, C, E, oraz wielu substancji odżywczych i mineralnych: białko, błonnik, czy kwas foliowy.

Szczerze polecam produkty z tego sklepu. Są w 100% naturalne, pochodzą z upraw ekologicznych. Stosując te produkty możemy przeciwdziałać profilaktycznie wielu chorobom, ale także w przypadku występowania jakichś dolegliwości, powrócić do zdrowia w sposób naturalny.