Grudzień 2016

by

W ostatnich czasach coraz bardziej wzrasta świadomość ludzi odnośnie tego, że stan zdrowia zależy przedwszystkim od tego jak żyją, czyli diety,  ruchu i szeroko pojętej profilaktyki. W końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dlatego też coraz więcej ludzi stara się dbać o swoje zdrowie poprzez codzienny ruch i zdrowa dietę.

Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem naszego życia.  Przedwszystkim to dzięki niej nasze organizm zwiększa metabolizm, aktywuje często zaniedbane mięśnie do pracy. Co wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, kostny poprzez wzmacnianie mięśni, które współpracują z kośćmi oraz zapobiega osteoporozie. Wpływa też pozytywnie na nasze samopoczucie,  daje nam poczucie, że jesteśmy sprawni. Wówczas poprawia się nasza kondycja, dzięki czemu nie mamy zadyszki po przejsciu prostej drogi.

Podobny wpływ ma nasza dieta. Ograniczenie produktów przetworzonych i bogatych w konserwanty znacznie poprawia nasze zdrowie i dobre funkcjonowanie naszego organizmu. Przeciwdziała to chorobom sercowo-naczyniowy jak miażdżycy, niewydolności serca, chromaniu przstankowemu; wpływa pozytywnie na skórę i układ moczowy.

Aby zapewnić pozytywne i prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego należy zjadać minimum trzy porcje warzyw dziennie oraz dużo błonnika. Efektem tego jest poprawa perystaltyki jelit, a przez to zapobieganie zaparciom, nieprzyjemnym dolegliwością żołądkowym oraz nowotworom.

Jednak gdy mimo dobrej diety i ruchu nasz organizm nadal jest osłabiony warto pomyśleć o suplementacji i wspomaganiu go. Można stosować witaminy i mikroelementy oraz napry z ziół. Dobrym przykładem jest czystek. Jest to zioło zawierające dużo przeciwutleniaczy czyli związków wpływających na oczyszczanie organizmu. Dzięki temu funkcjonuje on znacznie sprawniej i lepiej. Poza tym wykazuje działanie przeciwalergiczne.

Warto zauważyć, że picie regularne zapobiega chorobom taki jak przeziębienie, infekcje,  miażdżyca,  łuszczyca itd dzieje się tak że względu na zawarte w nim przeciwutleniacze.

Źródło: https://www.suplementybio.pl/czystek-herbata-bio-250g